Академрада підтримала плани збільшити практику для студентів-журналістів

Академічна рада кафедри журналістики провела 15 липня онлайн-зустріч, на якій обговорила нові компоненти освітньої програми на 2021-2022 навчальний рік.

Ректорка Людмила Штанько розповіла про плани УГІ скористатися наявними можливостями дуальної форми освiти, за якої студенти освоюють на робочих місцях частину навчальної програми. Студентка 4 курсу Лідія Зубчук поділилася досвідом практики на студії медіагрупи «Надiя» в Бучі. Вона розповіла, що була в захваті від того, що здобула протягом трьох тижнів і переконала студентів ще більше співпрацювати з медіагрупою.

Головний продюсер МГ «Надiя» Павло Ваценко представив концепцію розвитку практичних навичок студентів на робочих місцях. «Надiя» в Бучі та інших регіонах має можливості для залучення журналістів-початківців в двох форматах: участь у програмах, що вже виходять, і створення самостійних студентських програм. При цьому буде витриманий фокус на предметної спеціалізації відповідно до кафедральними дисциплінами за вибором, такими як «Духовний розвиток, релігія в ЗМІ», «Медицина і здоров’я у ЗМІ», «Наука і технології у ЗМІ» та іншими.

Академрада взяла до відома нещодавно підписаний ректоркою УГІ документ про свій статус. Згідно з положенням, Рада складається з чотирьох самостійних структур, в які об’єднані викладачі, студенти, випускники та журналісти-практики. Академрада бере участь в розробці освітньої програми і внутрішнього забезпечення якості вищої освіти. Рада виносить рекомендації для тих, хто приймає рішення.

«Не зважаючи на те, що ми нікому не можемо наказати, дух часу зобов’язує керівництво брати до уваги рекомендації дорадчих органів, і ми можемо багато чого поліпшити в освітньому процесі», – сказала голова Академради, доцент кафедри журналістики Надія Хлебнікова.

У новому навчальному році Академічна рада створюватиме робочі групи для реалізації намічених планів.

Юліанна Мельник