Приймальна комісія +38 073 432 54 33 Секретар ректора +38 097 818 13 37

“Початок існування неможливий без Творця” – Ілля Лукін

“Початок існування неможливий без Творця” – Ілля Лукін

Наразі багато хто вірить, що існування всього у Всесвіті розпочалося внаслідок так званого “великого вибуху”. А розвитком великої кількості живих істот можна завдячувати еволюції. Та чи справді варто вірити в це? Чи не є розвиток науки її деградацією? Відповіді дасть Ілля Лукін – студент четвертого курсу Українського адвентистського теологічного інституту.

У минулому вірили, що життя Землі та у Всесвіті бере початок від рук Творця. Чому наразі думка більшості змінилась? Це деградація чи розвиток?

Протягом історії більшість людей не хотіли слухатися Бога й залежати від Нього. Коли люди мало знали про світ, то вірили у безліч богів, які вимагали щось простіше, ніж смирення та любов до оточуючих. Із розвитком науки з’явилася можливість переконати людей у повній незалежності від якогось божества. Якби людство не розвивало науку, то більше людей вірило б у божественне начало. Віра в теорію великого вибуху та макроеволюцію  — це деградація науки завдяки її “розвитку”. Хоча я не можу назвати їх теоріями, бо вони відповідають визначенню цього поняття. Отже, великий вибух та еволюція — це просто гіпотези. Усі теорії походження всесвіту — це “релігії”, де потрібно повірити в те, що нам говорять інші. Ще одна причина масової віри в теорію еволюції — матеріальні і видимі докази, яким простіше повірити. Хоча справжність цих доказів є сумнівною. Набагато складніше визнати існування того, що неможливо дослідити. Відбувається деградація масштабу мислення — люди більше й більше обмежують себе у своєму світогляді. Вони, як діти, вірять авторитетним «дорослим», які можуть щось показати. Пересічним особам важко уявити щось трансцендентне.

Чому люди  стверджують, що Земля існує мільйони, чи навіть мільярди років?

Все завдяки розвитку науки та бажанню логічно обґрунтувати. З одного боку теорія певною мірою є життєздатною, хоча має багато протиріч. Коли люди зрозуміли як працює світ, навчилися вимірювати навколишній світ, то зрозуміли, що певні явища змінюються дуже повільно. Їх вирішили зробити “годинами” світу.  До цих годин відносяться радіометричні методи обчислення. Проблема в тому, що ніхто не міряв світ на початку. Методи датування за допомогою радіоізотопів доводять мільйони та мільярди років існування Землі, лише покладаючись на припущення, що так було завжди. Тобто це замкнене коло, яке не може довести молодості землі.

Що мотивує людину вірити більше «мікроскопу», ніж Слову Божому? Чого  думка не змінюється навіть після багатьох невдалих дослідів?

Звернімося до слів зі Святого Письма: “Інші учні сказали йому: Ми бачили Господа.  Але він сказав їм: Якщо не побачу на руках Його ран від цвяхів, і не вкладу пальця мого в рани від цвяхів, і не вкладу руки моєї в ребра Його, не повірю” (Івана 20:25). 

Девід Хьюм сказав: «Жодне свідчення не може служити доказом дива, за винятком ситуації, коли помилковість свідчення є ще більш неймовірною, ніж той факт, який воно має підтвердити». Тобто люди визнають, що коли їм будуть говорити про диво, навіть показувати відео, то вони швидше повірять, що свідчення є підробкою, ніж в саме диво.

Причина лише одна — небажання визнати залежність від когось, і тим самим визнати, що незалежно від поглядів над людством є Головний. Гордість — ось корінь усіх проблем. І сатана активно використовує цю рису. Говорити про причини зневіри у Всевишньому не згадуючи того, хто Йому протистоїть, не має сенсу.

Як спростувати теорію, що все походить від одного мікроорганізму?

Можна показати, що такий розвиток подій майже неможливий. Вся справа у ймовірності. Вона настільки мізерна, що  особисто мені простіше вірити в Бога, і я дивуюся вірі еволюціоністів. Загалом дві найскладніші проблеми — зародження всесвіту та зародження самого життя. Решту явищ ще якось можна пояснити, але початок існування неможливий без Творця. У першій клітині має бути мінімум три сотні білків, рНК та оболонка, щоб клітина жила та розмножувалася. Щоб це все зібрати разом треба зробити так багато спроб, що кількість атомів у мільярді всесвітів як наш, набагато менша від кількості цих потрібних спроб. Тож, як на мене, вірити в таке набагато складніше, ніж у Бога. Річард Докінз, найвідоміший еволюціоніст сучасності, визнає, що в житті є елементи дизайну, і можливо нас створили інопланетяни. Але Бога, чомусь, їм визнати набагато складніше…

Питання — Софія Курко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *