Міжнародний контракт – основа партнерської взаємодії

Студенти менеджери зовнішньоекономічної діяльності випускного курсу бакалаврату Українського гуманітарного інституту опановують окремі теми професійно-орієнтованих дисциплін у формі науково-практичних семінарів. На початку листопада цього року було проведено науково-практичний семінар з навчальної дисципліни «Зовнішньоекономічна діяльність підприємства» на тему «Міжнародний контракт – основа взаємодії торговельних партнерів». Реалізація науково-практичного семінару включала підготовчий, основний та заключний етапи. На підготовчому етапі кожному учаснику семінару було вручено пакет інформаційного забезпечення необхідний для підготовки проекту міжнародного контракту. Цей пакет формувався на підставі реальних міжнародних контрактів підготовлених і реалізованих вітчизняними підприємствами металургійної та хімічної галузей, а також підприємств агропромислового комплексу України. Під час основного етапу семінару студенти розробляли основні елементи міжнародного контракту починаючи від його предмету і завершуючи умовами передачі товару новому власнику. Завершальною стадією семінару стали презентації учасниками сценаріїв реалізації розроблених міжнародних контрактів та їх оцінювання як шляхом порівняння з реально реалізованими контрактами так і оцінка учасниками семінару за заздалегідь розробленими критеріями. Найцікавішими проблемними питаннями семінару стали: Як сформулювати предмет міжнародного контракту щоб він сприймався однозначно? Яким чином визначити загальну ціну контракту? Які умови перевезення вантажів є оптимальними? Які зовнішні та внутрішні чинники впливу на ефективність реалізації металопродукції є визначальними? По завершенню семінару студент Ларіонов Кирило на запитання однокурсників «Як семінар?» відповів «Просто супер, навіть суперіор. Я тепер знаю, що є важливим в моїй майбутній професії».

Алькема Віктор Григорович

alkema