Національний День молитви за Україну відбувся на території Українського гуманітарного інституту

Національний День молитви за Україну відзначили у Бучі 10 червня. Віряни різних конфесій обʼєдналися в спільній молитві за мир в нашій країні.

Учасники Національного дня молитви за Україну на території УГІ

Місце проведення обрали не випадково, адже Буча – одне з міст, які найбільше постраждали від окупації російськими військами. Віряни різних конфесій на церков зібралися разом, щоб прославити Бога та об’єднатися у спільній молитві за мир, Божий захист та керівництво. Зал багатофункціонального комплексу на території УГІ вмістив велику кількість глядачів, деякі навіть змушені були стояти.

Ця грандіозна подія року почалася з хвилини мовчання на честь всіх загиблих під час російско-української війни. З надихаючою промовою на початку також виступив Девід Хасавей, британський євангелист, який і запропонував ідею Національного дня молитви за Україну.

Девід Хасавей, британський євангеліст, звертається до присутніх

Протягом усього заходу звучали слова та молитви від духовних лідерів – представників Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій. Віруючі молилися за єдність у справі відродження України і допомозі людям, за відновлення територіальної цілісності. Згадували у молитвах також прохання до Бога за втішення для родин загиблих та зцілення їхніх сердець, за українських дітей, підлітків та молодь, за поширення проповіді Євангелія в Україні та ще багато потреб нашого народу.

Усі присутні об’єднувалися у зверненні до Бога та після кожної з молитов прославляли Бога піснями. Музичний супровід відбувався у форматі живої музики та співу. У заході взяли участь християнські музичні колективи.

Трансляція події відбувалася для тих, хто не мав можливості бути присутнім фізично у залі та хотів доєднатися до спільних молитов. Під час прямого етеру, запис якого можна знайти на офіційному сайті, присвяченому заходам до Дня молитви за нашу країну, був доступний сурдопереклад, що надавав змогу слабочуючим розуміти, про що йдеться мова в молитвах та піснях.

Як зазначає студент Українського адвентистського теологічного інституту, Іван Коршунов: «Рівень організації був досить високий. Доволі якісно організована музична частина. Але було дещо незвично знаходитися серед такої кількості людей».

«Цей захід мав, єднавчі мотиви молитви, та підтримку в молитвах один одного. І якщо дивитись поверхнево, то ціль свою цей захід досягнув. Дивлячись навкруги, я бачив людей, які були щирими в своїх судженнях, щиро сприймали інформацію, і я розумів, що Господь для кожного з нас має грандіозний план. ВІдверто кажучи, мені не було там комфортно, можливо, тому що цей релігійний захід я порівнюю зі служінням в церкві», – розповів студент Владислав Тищенко.

Закінчився захід словом та молитвою за перемогу від Девіда Хесавей.

Заходи, присвячені Національному Дню молитви за Україну відбуваються з 2016 року і маємо надію, що після перемоги звернення до Бога у загальних молитвах не припиниться, а будуть вже звучати подяки та возвеличення Господа.

Анастасія Кеда

Фото – Олег Василенко