Навчатися все життя – це круто! – президент Андрій Шевчук

Navchatysia vse zhyttia – tse kruto! – prezydent Andrii Shevchuk

Минулого тижня ми поспілкувалися з президентом Українського центру вищої освіти Андрієм Шевчуком.

Ви любите постійно чомусь навчатися, якщо так, то чому?

Мені подобається вчитися, тому що життя – це рух. Воно постійно змінюється, виникають різні обставини і перешкоди, які треба долати, і в цьому нам допомагають знання. Зараз я навчаюся на магістратурі англійської філології. Важливою складовою навчання, я вважаю, є читання книг, відвідування різних курсів та семінарів. Протягом всього життя ми зростаємо не лише фізично, а й розумово. Тому мені подобається постійно здобувати нові знання, адже навчання – це круто!

Розкажіть, будь ласка, чому ви обрали професію вчителя української мови та літератури? Що вас надихнуло чи підштовхнуло?

Будучи школярем, я любив читати твори української літератури. Але коли мені довелося обирати професію, у мене виникла дилема: обрати професію філолога української мови або обрати фізико–математичний факультет, тому що точні науки мені теж подобались. На мій вибір вплинув час, коли Україна стала незалежною і у всіх пробуджувалась патріотичність. Тому я вступаю все-таки на факультет української філології, яка допомагає мені в пасторському служінні.

Яка порада батьків або авторитетних для вас людей допомогла вам в студентські роки?

Я пригадую пораду мами, яка мені говорила про те, що не треба спілкуватися з людьми, які можуть негативно впливати на мене. Вона наголошувала на тому, що Бог не благословляє поганих вчинків. А ще мені допомогла настанова пастора, яка закликала мене бути стійким у своїх поглядах та переконаннях. Ці поради допомогли мені дійти до бажаної мети.

Як правильно поєднувати час навчання, роботи та відпочинку?

Скажу відверто, що для мене це проблема. Я прихильник тайм-менеджменту, намагаюсь правильно розподіляти час. Але це не завжди вдається. Інколи буває таке навантаження, що навіть не встигаєш просто виспатись. Коли довго не відпочиваю, то одразу виникають проблеми з моїм здоров’ям. Я прихильник активного відпочинку. Люблю по суботам їздити в різні громади, просто спілкуюсь з іншими людьми. Взагалі дуже добре інколи змінити місце перебування, переключитись на щось інше. І я гадаю, що кожен створює свій ідеальний баланс між працею та відпочинком.

Успішний студент – це…

Це відповідальна, наполеглива людина, яка ставить цілі та йде до них.

Уявіть, що у вас є здатність здійснити одне бажання студентів УГІ. Як ви гадаєте, яке воно б було?

Перше, що спадає на думку – це розширити можливості нашої їдальні, а якщо бути точнішим, то позбутися «багатостраждальної» черги в їдальні, щоб студенти менше витрачали часу на це.

А ще ми б хотіли побудувати новий гуртожиток і бібліотеку, в якій можна відпочивати, навчатися та насолоджуватися читанням книг. Це є частиною нашого генерального плану.

Ваше побажання студентам.

Пам’ятайте, що студентські роки – найкращий час у вашому житті. Тому використовуйте його по максимуму. Навчайтеся, розвивайте свою особистість, вкладайте у свій розвиток, досліджуйте щось нове. Цінуйте все, що вас оточує: студентів, батьків, друзів, викладачів, які хочуть вам допомогти. Приймайте, застосовуйте, аналізуйте і рухайтеся вперед.

Надія Ярова