Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
«Паляниця» як пароль ідентичності: в УГІ презентували майстерню креативу для студентів
Філософія

В Українському гуманітарному інституті 15 травня відбулася презентація майстерні креативу «Паляниця», яку створили з метою формування громадянської ідентичності здобувачів вищої освіти засобами українського мистецтва. Перед студентською аудиторією виступили старший викладач Кафедри філософії, теології та історії церкви Гнат Мєрєнков і викладачка Кафедри педагогіки та психології Лідія Співак, які розкрили сутність майстерні, а також самі виконали яскраві музичні номери. 

Як наголосив Гнат Мєрєнков, питання ідентичності українців особливо загострилось у наш час, коли країна долає зовнішню агресію. Перед молодими людьми, що здобувають професію в УГІ, стоїть запитання «Хто я?», від відповіді на яке залежатиме їхній внесок у майбутнє України. Громадянська ідентичність — це така відповідь, яка передбачає бажання бути корисними і діяти для блага своєї держави. Водночас саме в українському мистецтві можна знайти ідеї, цінності та змісти, які допоможуть студентам формуватися як особистостям зі зрілою ідентичністю. Таким чином молоді українці будуть спроможні перетворювати світ на краще, керуючись християнськими цінностями і відповідальністю перед Богом і суспільством. Майстерня креативу «Паляниця» (назвою став знаменитий пароль ідентичності) є гуртком, покликаним допомогти студентам черпати натхнення у творах українського мистецтва, автори яких так само шукали відповідь на запитання, ким вони є. 

Підтвердженням висловлених ідей стала українська музика, яку виконали ведучі презентації. Адже музика, особливо народна, як ніщо інше свідчить про ідентичність. Пісня «Ой у вишневому саду» в акапельному виконанні Лідії Співак розкрила глибину почуттів і духовне багатство української нації. Гнат Мєрєнков познайомив аудиторію з інструментальним мистецтвом, виконавши кілька творів на сопілці — інструменті, що переживає в Україні своє відродження.  Зокрема, прозвучали гуцульський танець «Аркан», інструментальна версія пісні гурту GO-A «Шум», якою українці заявили про себе на Євробаченні, а також імпровізація з використанням гуцульського ладу на тему Дня вишиванки. 

Лідія Співак з властивою їй харизмою провела для присутніх в залі студентів веселі конкурси, у тому числі на знання назв давніх українських музичних інструментів. Також ведучі шукали відповіді на запитання, що може, а що не може українська сопілка.  Виявилося, що вона може грати на весіллі, розмовляти з іншими інструментами, навіть захищати від дощу і багато чого ще. Найобізнаніші і найактивніші серед тих, хто був присутній у залі, отримали подарунки. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *