![«Паляниця» як пароль ідентичності: в УГІ презентували майстерню креативу для студентів](https://ugi.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/photo_2024-05-30_18-19-02.jpg)
В Українському гуманітарному інституті 15 травня відбулася презентація майстерні креативу «Паляниця», яку створили з метою формування громадянської ідентичності здобувачів вищої освіти засобами українського мистецтва. Перед студентською аудиторією виступили старший викладач Кафедри філософії, теології та історії церкви Гнат Мєрєнков і викладачка Кафедри педагогіки та психології Лідія Співак, які розкрили сутність майстерні, а також самі виконали яскраві музичні номери.
Як наголосив Гнат Мєрєнков, питання ідентичності українців особливо загострилось у наш час, коли країна долає зовнішню агресію. Перед молодими людьми, що здобувають професію в УГІ, стоїть запитання «Хто я?», від відповіді на яке залежатиме їхній внесок у майбутнє України. Громадянська ідентичність — це така відповідь, яка передбачає бажання бути корисними і діяти для блага своєї держави. Водночас саме в українському мистецтві можна знайти ідеї, цінності та змісти, які допоможуть студентам формуватися як особистостям зі зрілою ідентичністю. Таким чином молоді українці будуть спроможні перетворювати світ на краще, керуючись християнськими цінностями і відповідальністю перед Богом і суспільством. Майстерня креативу «Паляниця» (назвою став знаменитий пароль ідентичності) є гуртком, покликаним допомогти студентам черпати натхнення у творах українського мистецтва, автори яких так само шукали відповідь на запитання, ким вони є.
![](https://i0.wp.com/ugi.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/photo_2024-05-30_18-19-25-1.jpg?resize=640%2C440&ssl=1)
Підтвердженням висловлених ідей стала українська музика, яку виконали ведучі презентації. Адже музика, особливо народна, як ніщо інше свідчить про ідентичність. Пісня «Ой у вишневому саду» в акапельному виконанні Лідії Співак розкрила глибину почуттів і духовне багатство української нації. Гнат Мєрєнков познайомив аудиторію з інструментальним мистецтвом, виконавши кілька творів на сопілці — інструменті, що переживає в Україні своє відродження. Зокрема, прозвучали гуцульський танець «Аркан», інструментальна версія пісні гурту GO-A «Шум», якою українці заявили про себе на Євробаченні, а також імпровізація з використанням гуцульського ладу на тему Дня вишиванки.
![](https://i0.wp.com/ugi.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/photo_2024-05-30_18-19-06.jpg?resize=640%2C480&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/ugi.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/photo_2024-05-30_18-19-19.jpg?resize=640%2C480&ssl=1)
Лідія Співак з властивою їй харизмою провела для присутніх в залі студентів веселі конкурси, у тому числі на знання назв давніх українських музичних інструментів. Також ведучі шукали відповіді на запитання, що може, а що не може українська сопілка. Виявилося, що вона може грати на весіллі, розмовляти з іншими інструментами, навіть захищати від дощу і багато чого ще. Найобізнаніші і найактивніші серед тих, хто був присутній у залі, отримали подарунки.