Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua
Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua

Переваги та недоліки дистанційного навчання – що думають студенти

Останніх два роки форма здобуття освіти стала не стабільною, адже постійно є загроза навчатися онлайн. Одній частині студентів такий спосіб підходить, а іншим – ні. Тож у зв’язку з останніми подіями я вирішила опитати студенток першого курсу Анастасію Нікішаніну та Ельвіру Радзвіл, які навчаються на  спеціальностях “Менеджмент” і “Дизайн” про переваги та недоліки дистанційної форми здобуття освіти.

Анастасія, добрий день! Розкажіть на кого ви навчаєтесь і хоча б одну перевагу навчання онлайн.

Вітаю! Я навчаюсь на менеджменті. Переваги? Ну, якщо вони і є, то лише в тому, що є можливість поїхати додому і під час пари паралельно робити ще щось,- сміється Настя, – але навряд чи це можна назвати перевагою.

А щодо недоліків?

Їх “море”! По-перше, майже завжди, не залежно від того вдома ви чи в гуртожитку, постійно є якісь проблеми з мережею як не у студентів, то у викладачів. Це дуже відволікає від старань вловити інформацію. По-друге, важче зосередитися, постійно десь літаєш, відволікаєшся на інші речі і, як я вже говорила, хочеться зайнятись паралельно своїми справами, але взагалі-то, пара йде, які ще свої справи, – зі сміхом ділиться думками Настя.

Анастасіє, особисто ви за чи проти дистанційного навчання?

Однозначно проти! Така форма здобуття освіти зовсім не моя. Тому, дуже надіюсь, що нас не закриють.

Дякую Вам за відповіді. А Ви, Ельвіро, що думаєте на цей рахунок?

Я – дизайнер. Мені що так, що так вчитись важко, – з гумором відповідає Ельвіра.

Розумію, але все ж таки, обираючи між двома варіантами, який вам підходить більше?

Та звичайно, що офлайн. Не розумію, як можна якісно навчити творчих людей віддалено. Нам треба бачити наживо, потримати в руках, роздивлятись все з різних сторін, а камера цього не передасть.

То які недоліки дистанційного навчання на вашій спеціальності?

Крім того, що я вже назвала і того, що вже говорила Настя, мені не хочеться вчитись віддалено ще по тій причині, що я задіяна услужінні тут, а якщо нас відправлять додому, як тоді бути? Кому співати? Що буде з репетиціями?

Ну і крім цього, причина мого небажання вчитись онлайн – це друзі. Тут дуже дуже багато хороших людей, час з якими летить цікаво, швидко і весело. Всі ці пункти є причинами того, щоб не хотіти вчитись онлайн.

Валерія Голоскевич