Приймальна комісія +38 073 432 54 33 Секретар ректора +38 097 818 13 37

Плюси і мінуси заочної форми навчання

В Українському гуманітарному інституті триває набір абітурієнтів на спеціальності заочної форми навчання. Розповідаємо, які переваги і недоліки у такого типу здобуття вищої освіти.

Великий відсоток людей навіть не розглядають варіант вступу на денне відділення закладу вищої освіти. Після закінчення школи або технікуму вони йдуть працювати, продовжуючи свою освіту на заочній формі навчання. Буває і так, що людині хочеться отримати нові знання, змінити вже наявну професію, але немає часу і можливості присвятити навчанню весь вільний час. Поєднувати навчання і роботу непросто, але можливо, і практично в кожному закладі існує навчання без відриву від виробництва.

З’єднаємо приємне з корисним. Плюси заочного навчання.

Уміння розпоряджатися часом. Досить складно поєднувати роботу, сім’ю і навчання. Та й погуляти хочеться, адже всі живі люди, а не роботи. В добі всього двадцять чотири години, а так багато потрібно встигнути. Заочне навчання у ЗВО передбачає правильний розподіл часу, щоб вистачило на все. Уміння все робити швидко, здатність переключатися в потрібний момент, відсутність порожніх розмов і безглуздих дій – саме так буде побудоване ваше життя.

Система самоконтролю. Перед тим, як вступити на заочне навчання, потрібно зрозуміти, що ніхто не буде вас контролювати і стояти над душею, змушуючи робити уроки. Успіхи в навчанні і здобутті нових знань будуть залежати тільки від вас. Під час навчання у вищому закладі освіти розвивається почуття відповідальності і здатність до самоконтролю, людина переходить на систему навчання «24/7», і самостійно визначає той відрізок часу, який їй зручніше присвятити навчальному процесу.

Увага фокусується на головному. Як проходить заочне навчання у вищому закладі освіти? У більшості ЗВО навчальний процес мало чим відрізняється. Протягом року студенти мають дві або три сесії тривалістю кілька тижнів, а весь інший час виконують контрольні і курсові роботи, готуються до практичних занять та іспитів, а згодом пишуть і захищають дипломи. Освоїти всі навчальні курси неможливо фізично, тому студенти, які отримують вищу освіту заочно, повинні вміти робити якісний конспект, де в тезисной формі будуть викладені основні моменти.

Розширення освіти. У сучасному світі виникають ситуації, коли отримана професія стає непопулярною і не приносить багато грошей. Буває так, що в планах переїхати в інше місто, де проблеми з робочими місцями. Або вам просто набридла ваша діяльність. Щоб це виправити, завжди є можливість отримати другу вищу освіту заочно і працювати там, де подобається.

Подальший заробіток грошей. Навчання на стаціонарі передбачає додаткові фінансові джерела. Студент денного відділення не може постійно працювати – він елементарно не зможе отримати потрібні знання і освоїти профільні предмети. У ситуації з малозабезпеченими батьками або сім’ї з маленькими дітьми немає іншого виходу, як вступити на “заочку”, де програма побудована з урахуванням грамотного перерозподілу навчального навантаження.

На заочному відділенні завжди є можливість поєднувати трудову діяльність з навчанням. При правильному підході ви не тільки отримаєте освіту, а й освоїте нові навички і придбаєте практичний досвід.

Диплом або знання? «Заочка» зі знаком «мінус».

Абітурієнти в Україні досить насторожено ставляться до навчального процесу, якщо він передбачає всього лише дві-три сесії на рік. Звідки такі упередження?

Отримуємо менше теоретичних знань. Якщо ви до вступу не мали ні найменшого поняття, як вчитися на заочному, знайте – ніхто не буде стежити за вашою успішністю. Протягом сесії викладачі окреслять коло питань, необхідних для самостійного опрацювання, ознайомлять з методикою вивчення курсу і зададуть потрібні орієнтири для більш ефективного освоєння предмета. Якщо ви не освоїте теорію самостійно, ви втратите для себе великий блок знань.

Виділяємо мало часу на навчання. Заочна освіта не звільняє від виконання службових і сімейних обов’язків. Якщо людина не зуміла належним чином організувати свій час, на навчання буде виділятися максимум дві ночі до початку сесії, що зводить на нуль всі спроби студента отримати гідну професію.

Обмежуємо участь в суспільному житті ЗВО. У студентів-заочників немає ні часу, ні можливості брати хоча б якусь участь у студентському житті. Звісно, це їх право, але хіба не буде прикро, що в розвитку особистості пропущений важливий етап соціалізації – студентське життя?

 

Український гуманітарний інститут вже 20 років проводить якісну підготовку фахівців на всіх формах навчання, в тому числі і на заочній. Ось тут ви можете дізнатися, як ефективно поєднати роботу і навчання. 

Дізнатися детільніше про вступ на заочну форму навчання в Українському гуманітарному інституті? Заходьте на сайт ugi.edu.ua або телефонуйте +38 (073) 432 54 33.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *