Психологічна підтримка: як підтримувати один одного після втрати

У зв’язку з останніми подіями (дивитись за посиланням https://ugi.edu.ua/hore-obiednuie-studenty-poproshchalys-z-volodymyrom-salo/) Український гуманітарний інститут відвідали головний лікар клініки «Ангелія», психіатр-нарколог Юрій Бондаренко та психологиня, психотерапевтиня «Ангелії» Інна Черняєва.

Юрій Бондаренко пояснив, що відчувати сум, розпач і гнів — це нормально у ситуації, що склалася. «Ми створені для вічного життя, тому нам так боляче і неприємно втрачати близьких людей. Але щоб легше перенести це горе, потрібно більше обійматися один з одним, адже при цьому виділяється гормон оксітоцин, який дає спокій. Якщо хочеться плакати, то не потрібно стримувати сліз як дівчатам, так і хлопцям», — сказав він.

Для багатьох студентів смерть Володимира стала справжнім шоком, тому лікар розповів, що робити, коли бачиш людину, яка сумує. «Якщо ви бачите студента, який плаче, підійдіть до нього і покладіть руку на плече. Вже цього буде достатньо, щоб висловити свою підтримку і розраду».

Психологиня Інна Черняєва проводила індивідуальні та групові консультації для студентів.

Софія Курко