Приймальна комісія +38 073 432 54 33 Секретар ректора +38 097 818 13 37

Студенти-богослови виступили на міжнародній конференції “Богословʼя нації”

Студенти-богослови виступили на міжнародній конференції “Богословʼя нації”

З 28 по 29 квітня 2023 року в Івано-Франківську відбулася молодіжно-студентська конференція «Богослов’я нації». Захід організували Міжнародний альянс для розвитку християнської освіти та Таврійський християнський інститут. Зустріч богословського кола відбулася у конференц-залі готелю «Надія». 

На конференції виступали представники різних конфесій – адвентисти сьомого дня, греко-католики, баптисти, православні та п’ятдесятники. Участь у заході взяли науковці та студенти з Українського адвентистського теологічного інституту, Таврійського християнського інституту, Чернівецького національного інституту імені Ю. Федьковича, Івано-Франківської академії Івана Золотоустого.

Перший день конференції розпочався з виступу доктора філософських наук Юрія Чорноморця, який представив тему «Нація і національне визволення у світській та релігійній традиціях західної культури». 

Зі своїми доповідями до аудиторії звернулися й студенти богословського факультету УАТІ, представивши наукові дослідження:

  • Роман Яковенко з темою «Соціальні мережі як інструмент впливу на формування характеру християнина»;
  • Євген Семеняк з темою «Аналіз видів християнського дозвілля в контексті поклоніння Богу Яхве»;
  • Ігор Чечін із темою «Декалог як основа морального виховання особистості»;
  • Андрій Зубчук із темою «Значення звичок у студентському житті: результати та наслідки».

Наприкінці конференції відбулась панельна дискусія за участю науковців Юрія Чорноморця, Ірини Горохолінської, Валентина Синього, Руслана Делятинського та Михайла Мілешкіна. 

Під час конференції присутні могли обмінятися думками, познайомитися з новими людьми, поглибити свої знання в певних моментах, почути відповіді на питання щодо перспектив розвитку богослів’я в Україні на тлі війни. 

Євген Семеняк, студент УАТІ, так розповідає про свій виступ та враження: «Я доповідав на тему: “Аналіз методів християнського дозвілля в контексті поклоніння Богу Яхве”. Актуальність мого дослідження полягала в тому, щоб показати, що бути християнином – це круто й актуально в наш час. У контексті християнської моралі, дозвілля відображає Божі принципи, викладені у Святому Письмі, а його тип може відрізнятися в залежності від вибору та життєвої позиції індивіда. Дослідження показує, що християнське дозвілля може мати більш змістовний та позитивний вплив на життя молодої людини. Це був цікавий досвід. Він допоміг вибудовувати мости для майбутньої співпраці та дружби з різними конфесіями. Нам потрібно бути проактивними, а не пасивними у світлі вістки трьох ангелів, яку проповідує Церква Адвентистів сьомого дня».

Андрій Зубчук так коментує конференцію: «Було дуже незвично та цікаво перебувати в атмосфері наукової конференції. На ній обговорювалося дійсно важливі питання християнства та суспільства на тлі війни. Також було цікаво послухати й проаналізувати різноманітні точки зору та співвіднести їх з особистим баченням. Окрім цього, був помітний теплий прийом зі сторони організаторів та присутнього студентства, що було дуже приємним. Було пізнавально поспілкуватися зі стількома креативними людьми, що разом з раніше перерахованим принесло незабутні враження!»

 «Хоча на конференції були присутні представники різних конфесій, не було ніяких гострих моментів і розмов. Все було організовано на високому рівні. Нас дуже тепло прийняли й було видно, що нашу церкву сприймають на досить високому рівні (саме в сфері освіти та досліджень). Було не просто, адже ми, студенти УАТІ, виступали в той же день, коли свої доповіді представляли доктори богослів’я інших конфесій. Сподобалось те, що під час спілкування зі студентами баптистської семінарії, вони були позитивно вражені, які ми, адвентисти, насправді», – розповідає Роман Яковенко. 

Ігор Чечін ділиться своїми враженнями від побаченого: «Конференція для мене залишила тільки позитивні емоції. Я відчув себе частиною чогось більшого, а не просто звичайним студентом, – частиною християнської наукової спільноти України, де ми могли ділитися своїми науковими дослідженнями на рівних. Атмосфера була теплою та дружньою. Я познайомився з багатьма людьми, як студентами, так і “духовною елітою” різних конфесій. Загалом конференція висвітлювала тему впливу релігії на соціум, що, відповідно, формує державу. Там були озвучені різні теми. Наприклад, пацифізм в церкві, історія релігії України, самосвідомість української церкви, як війна вплинула на духовність України, як виховувати звички й т. д. 

Особисто я висвітив тему: “Декалог, як основа морального виховання особистості”. Її особливість на конференції полягала в тому, що ми всі дотично говорили про виховання церковної громади або нації. Але якщо не буде підґрунтя “християнина”, тобто Декалогу, Божих принципів, можна зайти надто далеко. Також я зазначив інструменти виховання особистості, спроможної діяти в суспільстві не просто як його частинка, а як рушійна сила!

Завдяки комунікації з учасниками конференції деякі люди більше дізналися про адвентизм в цілому. Їхнє уявлення про нас, як церкву, суттєво відрізнялося від того, що є насправді. Після кількох розмов представники інших конфесій визнали, що адвентисти виявляються нормальними людьми! Поговоривши з “духовною елітою”, ми розповіли їм про наш заклад та систему освіти служителів церкви. Взагалі до адвентистської делегації було прикуто більше уваги, порівняно з іншими конфесіями.

На мою думку, розвиток подібних заходів будуть дуже корисні для формування свідомості християнства в Україні».

Альона Білик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *