Враження від першого року навчання в УГІ

Закінчився навчальний рік. Мабуть, найбільш наповнений новими враженнями від інституту, пар, практик і студентського дозвілля. Він був цікавим для першокурсників, адже для них все це було новим.

Закінчуючи школу і вступаючи в ВУЗ, я хвилювався, мав безліч запитань, на які згодом отримав відповіді. Ніколи не забуду відчуття, коли ти розумієш, що вже не в школі і тут для тебе все нове: викладачі, студенти, навіть той самий кампус, який потрібно було вивчати. Але з часом, коли познайомився із своєю групою, викладачами, дізнався як та коли працює їдальня, що де знаходиться, стало набагато легше. Знайомство з великою кількістю студентів теж є цікавим досвідом. Кожний по-своєму цікавий.

Коли прожив на території деякий час, почав заглиблюватись у навчання, хоч це начебто чудово, але не забував і про спілкування та спорт. Серед студентів важко знайти людину без захоплень, це може бути спорт, хор чи інші хобі.

Навчання теж є дуже цікавим та пізнавальним, безліч викладачів, різні зустрічі, цікаві знайомства. Але через деякий час, звикаєш до цього і більше немає такого “вау” як у перші тижні, або навіть місяці навчання.

Але крім позитивних моментів, є також і труднощі, з якими ви можете зіткнутись. Причиною труднощів для студента можуть бути нові умови життя, перша соціалізація у ВУЗі. Як тільки ви отримуєте статус студента, потрібно розібратися з новою системою навчання, налагодити стосунки з одногрупниками та викладачами, соціалізацуватися в гуртожитку, навчитися самостійному життю в нових, можливо, незнайомих до цього, умовах.

Та це все дрібниці, адже справжнє студентське життя вирує навколо тебе!

Ян Шпак