Чи важливо здобувати освіту саме зараз?

Питання здобуття вищої освіти актуальне сьогодні для будь-кого – як для молоді так і для старшого покоління. Адже це важлива складова успішного майбутнього, особливо у наші часи.

Більшість абітурієнтів – це випускники закладів середньої освіти. Але чи звертаємо ми увагу на те, що нашими одногрупниками можуть бути дещо старші люди? Чи дійсно настільки важливо отримати вищу освіту у молодому віці? І у коли складніше навчатися: після школи чи коли тобі 35+?

За результатами опитування, люди старшого віку вирішили здобувати вищу освіту через перспективи на роботі або щоб її не втратити. А от молодь – з ціллю отримати гарну роботу, стати більш самостійним членом суспільства та тому, що є можливість. Отже, здобуття вищої освіти – це також і школа дорослого життя для одних і перспективи у майбутньому для інших.

У старшому віці освіта не завжди може стояти на першому місці по пріоритетності, адже крім цього у студента є ще багато турбот: робота, родина, домогосподарство. Опитувані підтвердили, що дуже важко поєднувати сімейне життя та навчання, адже чимось у будь-якому випадку доводиться жертвувати – чи то часом проведеним з родиною, чи то навчанням. А от що стосується молодших студентів, то їм уже легше, бо немає такого «якоря», який би їх тримав. Так, деякі студенти працюють, але ж це вони роблять в більшості задля своїх особистих потреб, вони не прив’язані до родини та можуть самі розпоряджатися своїм часом.

Двоє з трьох студентів старшого віку отримують першу вищу освіту, що знову ж таки пов’язано з робою і з тим, що раніше вони цього не змогли зробити. А двоє з трьох студентів молодшого віку – навпаки на даний момент отримують відразу дві вищі освіти. Дякуючи цим даним, ми можемо прослідкувати наскільки змінилося відношення до навчання у ЗВО. Це пов’язано з тим, що у сучасному світі без вищої освіти розвитку та перспективи на отримання гарної роботи, а відповідно і заробітної плати практично немає. Сьогодні дуже складно «вибитися в люди», якщо немає якоїсь подушки безпеки. Що там говорити, якщо іноді до людини можуть зверхньо відноситися, якщо у неї немає червоного диплому за спиною.

Згадаємо, хто оплачує навчання студентам, які щойно закінчили школу? Батьки, в більшості випадків. А, якщо здобувати освіту набагато пізніше випускного вечора в школі, то доводиться думати за себе самому, що також додає складнощів.

Отже, можу сказати, що ми маємо велику перевагу, здобуваючи вищу освіту в молодому віці, адже не знаємо, як надалі складеться наше життя. Молоде покоління сьогодні має думати наперед та бути більш самостійним.

Анастасія Кеда