Приймальна комісія +38 073 432 54 33 Секретар ректора +38 097 818 13 37

Чи можна поєднувати навчання з роботою?

Чи можна поєднувати навчання з роботою?

Для багатьох молодих людей період здобуття вищої освіти – це час для самостійності, час формування себе як особистості або досягання перед собою цілей, які поставлені. Щоб відчути себе в якійсь мірі самостійним, багато студентів йдуть працевлаштовуватися, аби задовільнити свої потреби. Та чи правильно це? Чи не позначиться це якось на навчанні?

Якщо ж ми говоримо за роботу, то тут в першу чергу потрібно звернути увагу на графік, за яким ти працюєш, оскільки співпадіння з навчальними парами не дуже ефективно відобразиться на обох складових, а покидати ВИШ заради роботи не має ніякого сенсу. Нехай ти не візьмеш повний робочий графік через навчання, але в тебе воно буде, хоча це і потребує декількох жертв (вільний час, прогулянки з друзями тощо). Проте всі ці жертви нівелюються тим досвідом та матеріальним заохоченням, який ти отримаєш під час робочого процесу, особливо якщо робота співпадає з твоїм навчальним профілем. Тому я скажу, що навчатися і працювати одночасно можливо, але для цього слід продумати деякі дії заздалегідь:

  1. Повідомити викладачів, що ти працюєш.

Перше, що ти повинен зробити, так це повідомити викладачів про твою зайнятість, щоб не було непорозумінь в кінці року. Більшість викладачів поставляться з розумінням про те, що ти працюєш, а не просто прогулюєш пари, бо так захотілося. Але не забувай про комунікацію з викладачами, щоб знати весь матеріал, який ти міг пропустити.

2. Попередити безпосередньо роботодавців, що ти навчаєшся.

Це вже зробити трохи складніше, але зараз більшість роботодавців більш цінно ставляться до студентів та нерідко пропонують їм гнучкий графік або роботу дистанційно, особливо враховуючи епідеміологічну ситуацію у країні. Якщо жодного з варіантів не передбачено чи не знайдено компромісу, можливо, це знак про те, щоб шукати іншу роботу.

3. Завжди комунікувати з одногрупниками.

Одногрупники є твоїми інформаторами про те, що ти міг пропустити на парах, коли тебе на них не було. Тож краще не нехтувати і розпитати про деякі теми та найближчі семінари чи контрольні роботи, це допоможе зорієнтуватися та спланувати свої справи, коли прийде час до таких робіт.

4. Розподілити правильно свій робочий та вільний час.

Тут, я думаю, зрозуміло, бо коли ти працюєш та ще й вчишся, то вільного часу зовсім не залишається, і потрібно планувати свої справи заздалегідь. Якщо щось недовчив чи попереду важливий іспит, то краще повчитися, пожертвувати своїм вихідним чи прогулянками з друзями, аби встигати все.

Наприкінці скажу, аби не збожеволіти в цій рутині справ, потрібно давати собі відпочивати та знаходити час для себе. Потрібно, щоб мозок відпочивав від буденних речей та переключав свою увагу на щось легке, що не буде навантажувати нашу пам’ять зайвою інформацією. Зрештою, відпочинок на те і відпочинок, що дати собі трохи часу перепочити та відволіктися від щоденної зайнятості. Звичайно, шлях поєднання роботи і навчання не легкий, але ніхто не казав, що це буде легко, проте досвід, який ми від цього отримаємо, є безцінним.

Іван Палій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *