Приймальна комісія +38 073 432 54 33 Секретар ректора +38 097 818 13 37

Чи важлива практика в освіті журналіста

Є два типи людей. Одні практики. Інші – теоретики. Одні вважають, що перш за все треба отримати теоретичні знання, а тільки потім розпочинати роботу. Інші вважають науку марною тратою часу: «Скільки можна вчитися, треба йти і працювати».

Практика і теорія не можуть один без одного так само, як і сіль без перцю. Вони можуть існувати окремо, але це вже буде зовсім інший танець, це не дует, що привертає сотні поглядів своєю грацією, а соло.

Я вже другий рік навчаюся на журналіста, і можу сказати, що теорія важлива, але все ж практика важливіше. У той же час, я вважаю, що мистецтво журналістики (так, так, журналістика – це мистецтво) полягає саме в тому, що практика йде пліч-о-пліч з теорією. Кожну інформацію, отриману під час навчання, потрібно відразу ж застосовувати на практиці, щоб отримати запланований результат. В наш час є унікальна можливість дивитися відеозаписи, читати книги для поповнення теоретичних знань. У літературі можна знайти відповіді практично на всі питання, які можуть виникнути в процесі навчання, пов’язані з письменством, комунікаціями, впливом на людей через медіа.

Теоретичні знання дуже сильно полегшують і прискорюють процес досягнення цілей.

Адже якщо подумати …. Що таке теорія в нашій сфері? Звідки вона береться? Адже це ніщо інше, як чиясь практика, записана на папері.

Мені стало цікаво, що важливіше: теорія або практика? І я вирішила запитати у своїх однокурсників, що вони про це думають.

“Журналістика дорівнює практиці. І цей принцип також діє у навчанні. Звісно, ​​теорія важлива, але журналістика – це професія, де однією лише теорією засвоїти суть роботи неможливо. І я вважаю, що практика в освіті, в будь-якій, дуже важлива, адже ми можемо стикатися з якимись труднощами, проблемами, які потім зможемо навчитися вирішувати самостійно. Завдяки практиці студент може зрозуміти професію зсередини”, – ділиться Анастасія Кеда, студентка 2 курсу.

“Практика – це основа журналістики. Одне діло коли ти знаєш як їсти, а інше, коли ти їси и розумієш, що це. Тому з практикою так само. Це 75% засвоєння інформації і розвитку навичок”, – вважає Марія Вареня, студентка 4 курсу.

“Практика дуже потрібна, бо журналістика – це більш практична професія. Тобі обов’язково треба спробувати писати, записувати новини на радіо та телебаченні. Теорії замало для того, щоб навчитися це робити. Навіть на парах у нас багато практичних завдань”, – говорить Мар’яна Сидорочкіна, студентка 3 курсу.

Виходячи з вище перерахованих відповідей, можна зробити висновок: скільки б книжок ти не прочитав, скільки б відео переглянув, ти ніколи не отримаєш той самий результат, якщо не почнеш застосовувати свої знання на практиці!

Аліса Ломака

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *