Приймальна комісія +38 073 432 54 33 Секретар ректора +38 097 818 13 37

Донорство, або Як стати рятівником життя

Донорство, або Як стати рятівником життя

Щорічно 7 березня світ відзначає День донора. З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну потреба в донорській крові зросла в рази. Щоденно сотні людей отримують поранення, на передовій, від ракетних атак. Крові завжди не вистачає, а війна значно посилила цю проблему. Тому донорська кров стає рятівним шансом на життя для багатьох. Лікарі наголошують, що донорство крові в умовах війни – це не просто добровільний акт, а життєва необхідність. Кожне пожертвування може врятувати життя українського захисника, мирного жителя, дитини. Важливо розуміти, що запаси крові не безмежні. Їх постійно потрібно поповнювати, щоб мати можливість рятувати життя людей. За даними МОЗ, в Україні лише 5% людей є донорами крові, одна донація крові може допомогти трьом людям.

Чим же корисне донорство?

Донорство покращує кровообіг, стимулює роботу кісткового мозку, знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Здавши кров, ви можете зробити свій внесок у перемогу України та врятувати життя людей. 

Щоб стати донором крові, вам потрібно:

  • Бути дієздатним громадянином України;
  • Мати вік від 18 років;
  • Важити не менше 50 кг (у деяких центрах крові – 55-60 кг);
  • Не мати протипоказань до донорства.

Для того, щоб впевнетися чи немає у вас протипоказань, пройдіть медичне обстеження, щоб переконатися, що ви можете здавати кров. Або прочитайте основні протипоказання щодо донорства на офіційному сайті донорства в Україні. 

Тоді ж як підготуватися до донорства?

Насамперед важливо не їсти нічого важкого вранці перед здачею крові. Дозволяється з’їсти щось легке накшталт каші, овочі, фруктів в невеликих кількостях. Також протягом дня не рекомендується вживати жирну їжу з великою кількістю олії, аби не навантажувати організм. Пийте багато води, не вживайте алкоголь, не паліть. 

Стати донором може кожен здоровий дорослий. Це безпечний і безболісний процес, який не шкодить здоров’ю. Не бійтеся стати донором! Це ваш шанс зробити добро і стати рятівником життя!
Іван Палій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *