Представниці УГІ взяли участь у конференції в Румунії

Представниці УГІ взяли участь у конференції в Румунії

З 17 по 21 квітня 2023 року в румунському місті Орадя відбулася міжнародна конференція «Цілі сталого розвитку з християнської перспективи». Організаторами виступили European Region of INCHE (International Network for Christian Higher Education) та Partium Christian University. 

Протягом п’яти днів студенти з України, Угорщини, Литви, Нідерландів та Румунії об’єдналися разом, щоб на тренінгах по студентському лідерству навчитися впливати на суспільство як християни. Учасники конференції взяли участь у біблійних заняттях, пленарних засіданнях та майстер-класах, головною метою яких було спонукати молодь проявляти вдячність за планету Земля й бути уважнішими та толерантнішими один до одного. Студенти відвідали міський музей міста Орадя, де ознайомилися з історією населеного пункту, та побачили систему водного господарства. Останнього дня конференції вони змогли презентувати ідеї, які обговорювали та готували у групах минулого вечора. 

Учасницями від Українського гуманітарного інституту були студентки кафедри Германської філології Христина Пасечник та Ангеліна Калінчук, і студентка кафедри інформаційних систем і технологій, фінансів та менеджменту Анастасія Нікішаніна. Дівчата були єдиними представницями від вищих навчальних закладів України. Для них участь у конференції стала можливою завдяки академічній мобільності.

Ангеліна Калінчук, студентка кафедр філології та журналістики, поділилася враженнями від побаченого: 

“Перше, на що я звернула увагу – це дружня, тепла й приємна атмосфера в студентському ком’юніті. Також важливу роль відіграла якісна організація та планування проєкту. Протягом конференції спілкування відбувалося англійською мовою. Це був чудовий інструмент для комунікації, адже всі учасники та організатори були носіями інших мов. 

Головною темою конгресу було поняття сталого розвитку у всіх сферах життя. Особливим чином ми розглядали наш особистий вплив на екологію. За допомогою спеціального «калькулятора» ми розраховували власний екологічний слід, який залишає щоденно кожен із нас, роблячи свої рутинні справи. 

Під час семінарів та воркшопів всіх учасників поділили на команди. Останнього дня ми разом із командами представляли наші особисті проєкти, метою яких було підняти загальний рівень усвідомлення, нашого екологічного сліду на землі, та які дії нам потрібно робити вже сьогодні, аби зберегти нашу планету для майбутніх поколінь.

Християнський студентський форум особисто для мене приніс позитивні враження, цінні знання, нові цікаві знайомства та інформацію для роздумів».

Христина Пасечник, студентка кафедр філології та журналістики, додає:

«Це був чудовий досвід у моєму житті. Разом з іншими студентами я змогла розв’язувати різні питання, шукаючи ідеї, завдяки яким їх можливо реалізувати. Оскільки зустрічі відбувалися англійською мовою, я змогла використати цей час для розвитку особистих навичок спілкування іноземною мовою. Мені сподобалася також робота по групах, коли ми разом працювали над якимось проєктом. Це були незабутні миті!»

Альона Білик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *