Приймальна комісія +38 073 432 54 33 Секретар ректора +38 097 818 13 37

Як подолати «осінню хандру»? Поради від старшокурсників, як знайти мотивацію до навчання

Як подолати «осінню хандру»? Поради від старшокурсників, як знайти мотивацію до навчання

Як тільки закінчується літо, наповнене різними емоціями, подіями та спогадами, настає осінь, а з нею з’являється купа турбот та завдань. В когось це робота, а в когось навчання, «домашки» купа і по п’ять пар ставлять, ранній підйом, ще й холодно, мокро і похмуро. І як взагалі це витримати?

“Осіння хандра” – що це таке і з чим його їсти? Медики «осінню хандру» називають сезонним афективним розладом, по-простому – це маленька депресія, Це період неспокійного сну, постійної тривоги, паніки, нервозності тощо. У звичайних людей з нормальною психікою вона проявляється в одну й ту саму пору року, восени. Якщо ти помічаєш в себе ці симптоми, то ця стаття саме для тебе.

Можна шукати поради та вирішення в інтернеті або дізнатися, як таку прикрість долають студенти старших курсів Українського гуманітарного інститут.

“Особисто мені з «осінньою хандрою» допомагає впоратися чашка гарячого напою, хороша книга і спілкування з друзями. Мотивацію на навчання я не шукаю, бо отримую задоволення від самого навчального процесу”, – розповіла студентка другого курсу спеціальності “Філологія”.

“Це залежить від того, як ти себе налаштовуєш. Оточення також впливає, треба знайти людей, які не залежать від погоди, завжди на позитиві, як кажуть, «с огоньком»”, – порадив студент третього курсу спеціальності “Дизайн”.

“Займатися улюбленою справою, насолоджуватися нею, постійно розвиватися. Потрібно, щоб кожен день був продуктивним, старатися вкладати у день максимум своїх зусиль, і тоді результат буде тішити, а часу на депресій та розчарувань просто не буде. Ну і звісно, як і в будь-чому, потрібне щоденне спілкування з Богом та дослідження Біблії”, – ось що радить студентка третього курсу “Філології”.

“Мої друзі – моя мотивація”, – коротко, але влучно відповів студент третього курсу “Психології”.

Психологи кажуть: коли нас опановує якась негативна емоція, ми відразу намагаємося її прогнати, заповнити чимось іншим, більш позитивним, але не варто цього робити. В житті не буває дрібниць або чогось зайвого. Що варто зробити:

  1. Чітко визначити для себе терміни, нехай це буде навіть день чи два, але має бути конкретний термін, щоб був початок і кінець. І дозволити усвідомлено собі пережити той стан, який зараз тебе пригнічує.
  2. Слухати ліричну музику, дивитися драми, плакати, гуляти одному по парку тощо, але чітко дати собі установку, що після закінчення терміну я беру себе в руки і повертаю до звичного способу життя”.

Всі ми живі люди. Ми можемо сміятися, плакати, радіти, сумувати, хандрити та нудьгувати. Емоції не є слабкістю, ми можемо і повинні давати собі час прийняти неминуче.

Маргарита Стралківська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *